Adres al. Kościuszki 106/116      Telefon 790 870 870
Konsultacja kardiologiczna
 
 
Wizyta u kardiologa, gdy zaistnieje taka potrzeba, może wywoływać u pacjenta duże emocje. To zupełnie normalne i nie powinno Cię dodatkowo niepokoić. Warto się do takiej wizyty przygotować.
 
Pierwsza wizyta zazwyczaj zaczyna się od zebrania szczegółowego  wywiadu, który dotyczy problemów z jakimi pacjent się zgłasza. Taki wywiad pozwala lekarzowi rozpoznać dolegliwość. 
 
Następnie lekarz wykonuje podstawowe badania fizykalne m.in.: osłuchanie klatki piersiowej, pomiar ciśnienia itp. Być może będą potrzebne dodatkowe badania takie jak: echo serca, EKG, które można wykonać w naszym gabinecie podczas wizyty.
 

Kiedy warto zgłosić się do kardiologa?

 
Do wizyty u specjalisty powinno skłonić Cię wystąpienie takich objawów jak:
 
- bóle, uciskanie lub pieczenie w okolicy klatki piersowej,
- zmniejszenie tolerancji na wysiłek
- uczucie kołatania serca lub wystąpienie arytmiim,
- zasłabnięcie lub utrata przytomności.

 

Co leczymy?

W naszym gabinecie otrzymasz pomoc w leczeniu wielu schorzeń sercowo-naczyniowych. 

czytaj Niewydolność serca

to stan, w którym serce nie może przepompować wystarczającej ilości krwi, by zapewnić organizmowi odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych. Głównymi objawami niewydolności serca są duszność i zmęczenie, nietolerancja wysiłku fizycznego oraz obrzęki, będące następstwem zatrzymania wody w organizmie. 

czytaj Choroba wieńcowa

określana również mianem choroby niedokrwiennej serca lub dusznicy bolesnej, to schorzenie spowodowane niewystarczającym ukrwieniem mięśnia sercowego. Skutkuje to dostarczaniem zbyt małej ilości tlenu, a także innych składników odżywczych do serca. W większości przypadków za chorobę wieńcową odpowiada miażdżyca tętnic wieńcowych. Miażdżyca prowadzi do zwężenia, a nawet zamknięcia naczyń krwionośny doprowadzających krew do serca, czego skutkiem jest jego niedokrwienie.

czytaj Zawał serca

jest następstwem nagle powstałej martwicy części mięśnia sercowego, która jest spowodowana przerwaniem dopływu krwi do tej części serca przez odpowiednio długi czas. Do zawału najczęściej dochodzi u osób po 40. roku życia, częściej u mężczyzn niż u kobiet, zwłaszcza u osób otyłych i z nadciśnieniem tętniczym. Typowym objawem zawału  jest silny ból za mostkiem.

czytaj Arytmia serca

czyli zaburzenia rytmu serca, to zakłócenie prawidłowej częstości i (lub) miarowości pracy serca. Częstość skurczów może zwolnić (rzadkoskurcz) lub przyspieszyć (częstoskurcz). Szczególną formą częstoskurczu jest migotanie przedsionków oraz migotanie komór. 

czytaj Miażdżyca
Miażdżyca to choroba tętnic, prowadząca do zwężenia ich światła. Przyczyną zwężenia jest blaszka miażdżycowa  zbudowana głównie z cholesterolu, która wyrasta ze ściany tętnicy, doprowadzając do zmniejszenia przepływu krwi (niedokrwienia), skutkującego niedotlenieniem narządów.
Nieleczona może doprowadzić do zawału serca.
czytaj Nadciśnienie tętnicze

to podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi powyżej granic normy. Jego objawy to: częste bóle głowy – zwłaszcza po przebudzeniu, mroczki przed oczami, bezsenność, wybuchowość, kołatanie serca, potliwość, szumy w uszach, duszności, zawroty głowy, ciągłe zmęczenie. Nadciśnienie tętnicze może także występować przez wiele lat nie dając żadnych. Szacuje się, że nadciśnienie tętnicze, wymagające interwencji, a przynajmniej konsultacji lekarskiej, może  dotyczyć około  50% polskiego społeczeństwa. 

Centrum Medycyny
Nowa Europa

al. Kościuszki 106/116
90-442 Łódź
 
kontakt@grycewicz.pl
 

   kontakt   

tel. 790 870 870

 

Copryight by grycewicz | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej