Adres al. Kościuszki 106/116      Telefon 790 870 870
Badania
 

 

Diagnostyka chorób serca to skomplikowany proces na który wpływa wiele czynników. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w jaki wyposażony jest nasz gabinet możemy przeprowadzić kompleksowe badanie serca i szybko zdiagnozować problemy z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci. 

 

EKG

Jest to podstawowe i jedno z pierwszych badań pozwalające wykryć wszelkie zaburzenia pracy serca. Wykonuje się je za pomocą elektrokardiografu.

EKG jest wykonywane przy podejrzeniu niektórych chorób serca. Przede wszystkim jest pierwszym badaniem, które pozwala ocenić czy ból w klatce piersiowej jest spowodowany zawałem serca. Innymi wskazaniami do badania są niewyjaśnione omdlenia i zasłabnięcia. 

Badanie jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Na ciele pacjenta mocuje się 6 elektrod (na klatce piersiowej, nadgarstkach i kostkach), a następnie przez kilkanaście sekund elektrokardiograf zapisuje sygnały w postaci "wykresu" na papierze. 

 

Holter EKG

Holter EKG to nic innego jak badanie EKG które trwa od 24-48 godzin, do nawet kilku dni.

Dzięki niemu możemy zdiagnozować wszelkie zaburzenia rytmu serca. Arytmie mogą występować niezwykle rzadko i przez krótki czas, dlatego stałe monitorowanie pacjenta pozwala na wychwycenie momentu wystąpienia zaburzenia. 

Wskazaniami do przeprowadzenia badania są wszelkie omdlenia, zawroty głowy i kołatania serca niewiadomego pochodzenia. Często holter zleca się by ocenić skuteczność działania leczenia arytmii. 

Holter składa się kilku małych "naklejek" z elektrodami, które mocuje się do skóry. Elektrody są połączone z rejestratorem, który w sposób ciągły zapisuje pracę serca. Rejestrator przypina się do ubrania lub zawiesza na szyi. Dzisiejsze, nowoczesne rejestratory są małych rozmiarów i na pewno nie będą przeszkadzać pacjentowi w codziennym funkcjonowaniu. 

Echo serca

Echokardiografia - to zupełnie bezbolesne i bezinwazyjne badanie serca. Dzięki niemu możemy ocenić położenie, wielkość, wymiary jam i budowę serca. Pozwala także na sprawdzenie funkcji skurczowych i przepływów wewnątrz narządu. 

Głównymi wskazaniami do badania są takie choroby jak: choroba niedokrwienna, zapalenie mięśnia sercowego, wsierdzia, zakrzepica lub przebyte zawały. 

Holter Ciśnieniowy

To badanie monitorujące w sposób ciągły ciśnienie tętnicze krwi pacjenta. Pozwala określić ile razy w ciągu doby pacjent ma nieprawidłowe wartości ciśnienia aby móc zastosować odpowiednie leczenie. 

Badanie to jest wskazane przy okresowo występujących podwyższonych lub zbyt niskich wartościach ciśnienia krwi, bólach głowy, zaburzeniach snu lub szyb objawach szybkiego męczenia się.

Holter składa się z rękawa i rejestratora. 

Urządzenia diagnostyczne w naszym gabinecie

 


 

 

Echokardiograf Vivid 8T

Vivid T8 oferuje sprawdzone możliwości obrazowania echokardiografów.

Vivid T8 jest stabilnym, niezawodnym, oferującym wiele funkcji,  ultrasonografem do badania układu krążenia. Z niezwykłą precyzją pozwala określić wiele parametrów badania. 

Aparat EKG Burdick 8500

Niezwykle czuły i kompatkowy aparat EKG pozwala wychwycić wiele zmian w funkcjonowaniu serca. 

 

Rejestrator EKG Aspel HLT-712

Rejestrator jest urządzeniem cyfrowym o zasilaniu bateryjnym przeznaczonym do rejestracji i zapisu na kartę microSD. Kompaktowy rozmiar nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu pacjenta.

 

Rejstrator Holter ABPM50

ABPM50 to ręczny ambulatoryjny ciśnieniomierz, który został zaprojektowany zgodnie z teorią oscylografii. Urządzenie może monitorować ciśnienie krwi człowieka do 24 godzin w sposób ciągły i dynamiczny, zapewniając dokładną podstawę do postawienia diagnozy. Ma zastosowanie do użytku w szpitalu, klinice i innych placówkach medycznych.

Centrum Medycyny
Nowa Europa

al. Kościuszki 106/116
90-442 Łódź
 
kontakt@grycewicz.pl
 

   kontakt   

tel. 790 870 870

 

Copryight by grycewicz | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej